Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá 8:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.01.2023
2023
Za rok 2022 nastalo pár problémů ohledně dodávek a výroby zboží, komplikace od prodejců i skláren, kteří museli v důsledku zdražování energii či jinýc... číst celé
01.02.2022
Co nás čeká a nemine v roce 2022
Stejně jako předchozí již dva roky byl i uplynulý rok 2021 poměrně náročný z hlediska obchodu a podnikání.  Do nového roku 2022 jsme si dali hned něk... číst celé
04.01.2021
Co nám přinesl rok 2020?
Máme tu nový rok a tak se společně ohlédneme za tím minulým.  Rok 2020 byl pro všechny velmi náročný díky pandemii koronaviru, v jejímž důsledku bylo... číst celé
Zobrazit všechny novinky

JTF Partnership CZ, s.r.o. na Firmy.cz

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

 

 


 

 

 

  1. Úvod
  2. JAK SE STARAT O SKLO

Mytí skla

Běžné sklo tj. bez dekorů:

Sklo doporučujeme mýt buď v myčce skla, nebo ručně. Můžete využít také koše na nádobí, kdy budou sklenice odděleny od porcelánu, příborů a jiného nádobí, zamezíte tak mechanickému poškození či poškrábání skla. 

Na mytí skla stačí vlažná voda, kdy se nečistoty odmočí, sklo se opláchne, nechá odkapat a vyleští. Nikdy nevyužívejte při mytí vařící vodu, sklo může prasknout.  Ideální teplota pro umývání skla je 60°C, pro oplach 65°C.

Myčky nádobí:

Mytí v myčce je možné, pokud je myčka nastavena na režim mytí skla tj. šetrné režimy s teplotou do 50°C. Po mytí nechte otevřené dvěře myčky a sklo nechte přirozeně vychladnout, následně opatně vyleštěte.

Doporučujeme mýt spíše v myčce určené na sklo, či ručně.

Mycí prostředky a saponáty:

Využívejte takové prostředky, které jsou určeny přímo pro sklo a neobsahují písek. Dbejte na to, aby po oplachu na sklenici nezůstali žádné zbytky mycích prostřeků či saponátů, což může znehodnotit aroma a chuť nápoje. 

Pokuste se vyhnout chemii s vysoce agresivními hydroxydy jako NaOH (sodný) / KOH (draselný)

Mytí karaf:

Některé karafy nejsou úplně praktické pro umývání a tak do nich pouze nalijte horkou vodu, do které můžete přidat saponát, následně nechte odmočit (ideálně přes noc). 

Můžete také použít ocet, či rýži v horké vodě a karafu "protřepat", poté důkladně opláchněte, nechte okapat a vyleštěte. 

Leštění skla:

Na leštění využívejte ideálně utěrky z mikrovlákna, ale postačí i jemná utěrka. Kalich držte za dno a nejprve vyleštěte nožku, poté kalich. Dávejte pozor na "leštění silou", aby Vám sklo neprasklo v ruce. 


  1. Sklo neohřívejte v mikrovlnné troubě
  2. Do skla nelijte horké nápoje (pokud se nejedná o sklenice na teplé nápoje) Vyhněte se teplotním šokům.
  3. Nevyužívejte čistících prostředků s pískem či škodlivými chemikáliemi
  4. Při mytí i skladování dávejte pozor, aby se sklo moc vzájemně nedotýkalo a nedošlo tak k poškrábání či rozbití.
  5. Pravidelně sklo kontrulujte (ústní okraj, kalich i nožku) 
  6. Dekorované sklo se myje pouze ručně ve vlažné vodě
  7. Doporučujeme mýt spíše v myčce skla či ručně