Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
04.01.2021
Co nám přinesl rok 2020?
Máme tu nový rok a tak se společně ohlédneme za tím minulým.  Rok 2020 byl pro všechny velmi náročný díky pandemii koronaviru, v jejímž důsledku bylo... číst celé
12.05.2020
Jídlo pro jednoho? Mini pánvičky
Ideální vaření pro jednoho? To jsou Presto mini pánvičky, najdete zde klasické, wok, rendlíky i grilovací pánve.  Skvěle na nich připravíte jakékoli ... číst celé
01.10.2019
Novinky na objednání
U nás na e-shopu můžete využít také exkluzivní nabídku zboží na objednání. Momentálně nabízíme kolekci talířů Lifestyle, které mají unikátní design a ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

JTF Partnership CZ, s.r.o. na Firmy.cz

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

 

 


 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Karafy na víno
01.02.2019

Karafy na víno

  • Co je to karafa?

Karafa, nebo dekantér je skleněná nádoba sloužící k dekantaci vína, neboli provzdušnění, při kterém se správně rozvinou vůně a chutě vína.

 

  • Proč karafu / dekantér použivat?

Prvním důvodem a tím hlavním je provzdušnění vína a oddělení usazenin. Víno se tzv. otevře a zcelí. Pokud víno necháte po určitý čas před konzumací "dýchat" v sommeliérském žargonu, odmění se vám kvalitním zážitkem z chuti.

Dalším důvodem proč používat karafu je samozřejmě vyšší úroveň stolování.

 

  • Jaké víno dekantovat?

U starších červených vín je to téměř nezbytnost za účelem oddělení usazenin a samozřejmě provzdušnění.

Mezi sommeliéry u bílého vína to není tak jezdoznačné, někteří doporučí dekantovat i bílé a jiní ne. Rozhodně ale u bílích vín, která zrála v barikovaných sudech je dekantace doporučována.

Růžová vína se nedekantují.

U šumivých vín je to naprosto jednoznačné, ty se nedekantují, jelikož bychom přišli o chtělé bublinky.

 

  • Dekantace
Před samotnou dekantací je dobré karafu tzv. Vyvínit. Do umyté karafy nalijeme trochu vína a zakroužíme tak, aby pokrývalo stěny karafy.
Pro starší červená vína, která jsou již aromaticky i chuťově bohatá stačí užší karafa a přelévání prováníme po skle a samotný proces dekantace zbytečně neprotahujeme (cca 15 minut) . V tomto případě je to mezi sommeliéry též sporné. Najdeme i takové názory, které říkají, že tento typ vín se má dekantovat i několik hodin.
U starších vín, především archivních je velmi důležitý proces oddělení usazenin. Proto je dobré lahev před samotným otevřením několik dní nechat stát, aby se tak usazeniny dostali na dno lahve. Tím při troše štěstí dokážeme oddělit usazeniny při přelévání vína do karafy.
K dekantování mladších, bílích vín volíme širší karafy s větší hladinou, kdy dochází k oxidaci. Při provzdušnění není třeba víno nalévat po stěně karafy a neuškodí delší doba dekantace. Naopak odpůrci dekantace bílích vín tvrdí, že procesem dekantace ztratíme svěžest a ovocnost vína.
Dekantace vín je sporné téma mezi sommeliéry a tak posuďte sami :)
Nabídku kvalitních čirých karaf z bezolovnatého křišťálového skla, které je ideální pro víno najdete ZDE.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli